Muzeum Podhalańskie PTTK im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu
Lekcje muzealne

Proponujemy następujące tematy lekcji muzealnych:

"Nowotarski rynek" podczas zajęć omówiona jest historia rynku, jego powstanie, rozwój przestrzenny, zabudowa, ważne wydarzenia, które miały miejsce na rynku od czasów powstania do czasów współczesnych.

"Ratusz" - historia budynku jego funkcje i znaczenie od czasów Kazimierza Wielkiego do czasów współczesnych. Zajęcia prowadzone są w oparciu o eksponaty i archiwalia zgromadzone na wystawie.
Lekcje te mogą być połączone ze spacerem po rynku.

"Nowotarskie rzemiosło cechowe" - przedstawiamy historie cechów rzemieślniczych, ich rozwój i organizacje oraz narzędzia, wyroby i inne pamiątki związane działalnością rzemieślników. Na lekcji można bliżej poznać eksponaty związane z warsztatami, ich budową i zastosowaniem.

"Moja pierwsza wizyta w muzeum" - lekcja skierowana do przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Podczas pierwszej wizyty dzieci dowiedzą się czym zajmuje się muzeum, jak pracuje. Na konkretnych przykładach dzieci poznają podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem.

"Nowotarskie drukarstwo" - na zajęciach przedstawimy historię nowotarskiej drukarni, historię drukarstwa, omawiamy technikę etapów druku, składu tekstu z czcionek. Uczestnicy poznają nazwy zawodów takich jak zecer, preser, grafik, oglądają egzemplarze starych druków.

Adobe Flash - Install
Muzeum Nowy Targ - 2021 Wykonanie grupaKTK